Nowoczesne prasy krawędziowe

Nowoczesne prasy krawędziowe

Od około trzydziestu lat prowadzę zakład oferujący usługi gięcia blach na prasie krawędziowej. Przez większość działalności nie mogłem narzekać na brak klientów, chociaż jak w każdej branży zdarzały się chudsze miesiące. Mimo to udało mi się utrzymać na rynku.

Czy warto wymienić Krawędziarki na nowe?

prasy krawędzioweW zeszłym roku mój syn skończył studia inżynierskie i postanowił całkowicie zaangażować się w prowadzenie i rozwój firmy. Myślałem, że jest młody, to ma pomysły, które nie sprawdzą się w praktyce. Nie rozumiałem też, po co zmieniać coś, co od lat znakomicie funkcjonuje. Zaproponował mi zakup krawędziarek o napędzie serwo – elektrycznym. Mam w zakładzie kilka pras hydraulicznych, które sprawują się świetnie, przecież nie potrzebuję nowej maszyny. Syn upierał się, że nowoczesne prasy krawędziowe pracują o wiele szybciej, dorównując mocą starszym prasom hydraulicznym. Do tego są wyposażone w komputerowe systemy CNC, które usprawniają i jeszcze bardziej przyspieszają pracę maszyny. Krawędziarka z takim systemem, sama zmienia potrzebne do pracy narzędzia i zabezpiecza je, po naciśnięciu tylko kilku przycisków, a nawet można ustawić program na dany produkt, wtedy maszyna pracuje bezobsługowo. Miałem też wątpliwości, czy stać nas na takie zmiany. Syn zapewnił mnie, że możemy dostać dotację z Unii Europejskiej, na modernizację sprzętu, a stary sprzedamy do firmy zajmującej się handlem używanymi krawędziarkami. Obiecywał mi, że kiedy wymienimy maszyny, praca będzie szła o wiele sprawniej, dzięki czemu będziemy mogli obsłużyć większą ilość klientów w miesiącu.

Jestem dumny z mojego syna, dzięki jego pomysłom moja firma nabrała wiatru w skrzydła. Przybyło mi nowych klientów, stali chwalą jakość produktów wykonywanych na nowych maszynach. Mogę być pewny, że syn poradzi sobie z prowadzeniem zakładu, kiedy przejdę na emeryturę.