kontakt@blat.net.pl
Taras, czyli idealne miejsce wypoczynku

Taras, czyli idealne miejsce wypoczynku

Taras stanowi idealny dodatek do wymarzonego domu. Jest miejscem, gdzie możemy miło spędzać czas, grillować, spotykać się ze znajomymi i rodziną lub po prostu odpoczywać. Zadaszone tarasy pozwalają na przebywanie na dworze pomimo deszczowej pogody, a otwarte ułatwiają opalanie w piękne, letnie dni. Taras, jak każda część budynku, musi zostać perfekcyjnie wykonany, aby mógł służyć przez długie lata.

Ważne elementy tarasu – profile okapowe

profil okapowy do tarasuTaras to nie tylko piękne płytki, ładna balustrada, czy wygodne siedziska. Takie miejsce powinno być przede wszystkim funkcjonalne, komfortowe i trwałe. Czas spędzony na rozpadającej się powierzchni, z przeciekającym dachem i w kałużach wody nie będzie należał do najprzyjemniejszych. W związku z tym o taras trzeba należycie zadbać i już na etapie projektu dobrać materiały, które będą wytrzymałe, a solidna ekipa sprawi, że nasze miejsce wypoczynku przetrwa użytkowanie i zmienną pogodę przez dłuższy czas w niezmienionej formie. Ważny element stanowi profil okapowy do tarasu. Jest to materiał budowlany, który przede wszystkim służy do odprowadzania nadmiaru wody z posadzki oraz zabezpiecza przed przenikaniem wilgoci w głąb powierzchni pod płytkami. Profil okapowy, inaczej kapinos oprócz funkcji ochronnych dba również o estetyczne wykończenie tarasu. Właściwie dobrany może podkreślić linię budowli i nadać jej eleganckiego wyglądu.

Profile okapowe do tarasu lub balkonu są niezbędne, jeżeli chcemy właściwie zabezpieczyć obiekty przed wilgocią, wynikającą ze zmiennej aury. Jesienią i zimą wody pojawia się dosyć sporo i brak kapinosów może doprowadzić do zniszczenia powierzchni, a co za tym idzie do pogorszenia komfortu korzystania z tarasu oraz wygeneruje dodatkowe koszty, związane z naprawami.

Zamknij menu