kontakt@blat.net.pl
Zakup plastikowych błotników

Zakup plastikowych błotników

Czy warto kupować plastikowe błotniki nawet, jeśli będziemy ich używać w przyczepie samochodowej? Właściwie tym bardziej, gdy będziemy ich używać w takiej przyczepie, plastikowy błotnik może całkowicie spełnić nasze oczekiwania. Trzeba pamiętać o tym, że plastik nie rdzewieje i może być bardzo wytrzymały.

Wykorzystanie plastikowych błotników w przyczepce samochodowej

plastikowe błotniki do przyczepkiKażde koło – aby nie chlapało błotem, czy deszczem podczas jazdy – powinno mieć założony tzw. błotnik. Jest to produkt który sprawia, że wszelkie „odpryski uliczne” są zatrzymywane w błotniku. Także człowiek na ulicy jest względnie bezpieczny, ponieważ np. odbity od koła kamień nie trafi go. Oczywiście, taki kamień może uderzyć w przechodnia, ale błotniki znacznie ograniczają tego typu wypadki. Dlatego zakupując przyczepkę, czy też zlecając jej wykonanie, należy wymagać założenia błotnika nad każde jej koło. Poza tym plastikowe błotniki do przyczepki, oprócz funkcji użytecznych, posiadają także funkcje estetyczne. Brak błotnika może prowadzić do szybkiego zabrudzenia burt przyczepki, gdyż łatwiej dostają się na nią cząsteczki ulicznego błota. Takie błotniki są szczególnie narażone na uszkodzenia, oraz działania zmiennych warunków atmosferycznych. Mogą przez to ulegać znacznej korozji. Chyba, że są wykonane w trwałego plastiku i jeszcze pomalowane odpowiednią farbą. W razie uderzenia są oczywiście słabsze od metalu, jednak niezaprzeczalnym plusem posiadania plastikowych błotników jest ich lekkość, oraz brak rdzy.

Błotniki wykonane z plastiku wydają się być najlepszą opcją wśród tego typu przedmiotów. Są lekkie i funkcjonalne, przez co są chętniej kupowane, niż błotniki metalowe. W dzisiejszych czasach taki materiał jak plastik może być bardzo trwały, a przez to jest atrakcyjny.

Zamknij menu